Náučno - oddychová zóna v Liesku

26.10.2018

V Liesku v blízkosti cyklotrasy a meteorologickej stanice vyrástla náučno-oddychová zóna s interaktívnymi  drevenými prvkami.
 Priestor bude slúžiť nielen obyvateľom obce ale aj okoloidúcim turistom a tiež môže plniť aj funkciu učebne v prírode. Pozostáva z informačných a hracích tabúľ. Jedna priblíži zvieratá a rastliny, ktoré rastú a žijú v našom chotári. Druhá naučí priradiť stopy k zvieraťu, a tiež taká, na ktorej si zahrajú pexeso. Súčasťou zóny sú aj menšie tabule, podľa ktorých budú deti porovnávať svoj doskok alebo výšku so zvieratkami. Zaujímavosťou je ohryzený strom, ktorý je výtvorom bobra žijúceho v Jelešni. Oddychovú zónu dokrášľuje vyše sto novovysadených stromčekov.
V tejto lokalite vzniklo miesto, ktoré poskytne návštevníkom možnosť dlhšie pobudnúť v prírode s krásnym výhľadom na okolie, oddýchnuť si a hravou formou získať vedomosti o rastlinách a živočíchoch chotára. Tento projekt podporila obec Liesek, Pozemkové spoločenstvo Liesek a Nadácia Tesco. Fotodokumentáciu poskytli CHKO HO Námestovo.  

Stopline.sk : zobraz stránku projektu

Pomoc.sk : zobraz stránku projektu

Zodpovedne.sk : zobraz stránku projektu

JASPI

katasterportal.sk

cestaokolotatier.eu

portal.gov.sk

Technická podpora | Vyhlásenie o prístupnosti | Právne informácie

Správca obsahu: Obec Liesek, Liesek 442, 027 12 Liesek, tel.: +421 43 5384 220, fax: +421 43 5384 227, e-mail: info@liesek.eu.sk.
Technický prevádzkovateľ: www.dsolutions.sk, tel.: +421 902 266 562, e-mail: info@dsolutions.sk.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid RSS 2.0