Tábor mladých 2013 - Novoť

30.08.2013

Tábor mladých 2013 - Novoť
16.-21.8.2013

Cestičky našich 44-och mladých účastníkov viedli z mnohých kútov Slovenska. O to pestrejšie a veselšie nám bolo.
Kríž - v tomto znamení zvíťazíš, bolo motto nášho tábora.

Poddaní cisára Nera museli zdolávať mnoho úloh, ale dialo sa aj niečo iné. Potichu, ale isto sa táborom niesla správa o kresťanstve. Kto sa tajne stal kresťanom, musel aj tajným ostať, lebo odhalení kresťania mnoho trpeli a niesli si kríž svojho utrpenia. Všetci však popri zaujímavých hrách plných smiechu, vody, šľahačky a srandy po ničom inom viac netúžili, ako stať sa skutočným kresťanom. Diali sa mnohé veci, keď cisár Nero nezvládal situáciu - deň nám šiel naopak, čakali nás aj Gladiátorské a Olympijské hry, ktoré sme spoločne zdolali. A mnoho nezabudnuteľných chvíľ ako večera ráno a večer raňajky, nočné hry, super budíky, výborné jedlo, kopa srandy, blikajúce oči na sv. omši, "oléé" zážitky, občas aj trošku strachu, ... To všetko však nebolo to najpodstatnejšie, najväčšou túžbou bola rybka vo vrecku- symbol kresťanstva, ktorý sme si museli strážiť a chrániť pred zvedavými očami Ráchel a Veroniky, ktoré prehľadali všetko, aby nás, kresťanov, odhalili a následne ako kresťanov, trápili.
Nakoniec však pravda zvíťazila a všetci sme spoločne hrdo  kričali : "Sme kresťania".
Pekné chvíle vždy utečú ako voda, i nám to šlo veľmi rýchlo. Ešte však dlho nezabudneme na krásne spomienky, na výnimočných mladých, ktorých sme mohli spoznať. I pre nás animátorov to bol výnimočný čas.

A týmto mladým vyprosujeme od Boha opravdivú túžbu po poznávaní Jeho samého a nasledovaní Kristovej Lásky, lebo tak budú opravdivo šťastní a naplnení.

Vďaka Ti, Bože náš, že tak mocne zasahuješ do našich životov, že si sa nám dal poznávať v tvojich mladých, a že spoločne môžeme po ceste domov - do Neba zažívať tak vzácne chvíle.
Žehnaj všetkým mladým, ich rodinám, animátorom, sponzorom, i tým, ktorí sa za nás modlili, či nám akokoľvek pomohli.

Stopline.sk : zobraz stránku projektu

Pomoc.sk : zobraz stránku projektu

Zodpovedne.sk : zobraz stránku projektu

JASPI

katasterportal.sk

cestaokolotatier.eu

portal.gov.sk

Technická podpora | Vyhlásenie o prístupnosti | Právne informácie

Správca obsahu: Obec Liesek, Liesek 442, 027 12 Liesek, tel.: +421 43 5384 220, fax: +421 43 5384 227, e-mail: info@liesek.eu.sk.
Technický prevádzkovateľ: www.dsolutions.sk, tel.: +421 902 266 562, e-mail: info@dsolutions.sk.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid RSS 2.0