Hrubý štít 2 171 m n. m.

21.07.2013

Prázdninovú sobotu 85 lieseckých turistov využilo na túru v poľských Tatrách. Z parkoviska na Lysej Poľane sme sa vydali do doliny Piatich poľských plies. Aj keď nám troška zapršalo a štíty boli v hmle a mračnách predsa všetci sme mali túžbu absolvovať túto vysokohorskú túru. Najprv sme obdivovali krásu vodopádu Siklawa, a potom po pár minútach sme boli pri najhlbšom plese celých Vysokých Tatier, Strednom plese s hĺbkou 88 metrov. Postupne sa nám ukazovali všetky plesá tejto doliny. Po náročnejšom výstupe s pomocou reťazí sme sa dostali do Szpiglasowho sedla. Po krátkom osviežení skoro všetci vyšli na Hrubý štít 2 171 m n. m. (Szpiglasow wierch). Tu sa nám ukázala aj krása tatranských štítov, keď hmla postupne ustupovala. Videli sme Rysy, Mengusovské štíty, Čubrinú, Kôprovský štít, Štrbský štít, Hrubý vrch, Garajove a Nefcerské veže, Liptovské múry, Liptovské kopy, Temnosmrečiansku a Kôprovskú dolinu aj dolinu Piatich poľských plies. Pri zostupe sa nám ukázalo Čierne pleso a najväčšie pleso celých Vysokých Tatier - Morské oko. Po 9 hodinovej túre sme sa šťastlivo vrátili na parkovisko.
Nakoniec týchto fotiek si môžeme pozrieť panorámu z Hrubého štítu pri peknom počasí. Prvé foto nám ukazuje pohľad od Belianských Tatier, Kolový štít, Ľadové štíty, Rysy, Mengusovské štíty, Kôprovský štít, Štrbský štít, Hrubý vrch. Druhé foto Temnosmrečianskú dolinu a pleso, Západné Tatry a celú Orliu percz od Swinice, Kozí wierch až po Krížne a pod nimi dolina Piatich poľských plies.

Stopline.sk : zobraz stránku projektu

Pomoc.sk : zobraz stránku projektu

Zodpovedne.sk : zobraz stránku projektu

JASPI

katasterportal.sk

cestaokolotatier.eu

portal.gov.sk

Technická podpora | Vyhlásenie o prístupnosti | Právne informácie

Správca obsahu: Obec Liesek, Liesek 442, 027 12 Liesek, tel.: +421 43 5384 220, fax: +421 43 5384 227, e-mail: info@liesek.eu.sk.
Technický prevádzkovateľ: www.dsolutions.sk, tel.: +421 902 266 562, e-mail: info@dsolutions.sk.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid RSS 2.0