Okolie obce

23.07.2008
Predstavujeme Vám atraktívne okolie obce Liesek.

LYŽOVANIE

Lyžiarske stredisko Janovky, Milotín a Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku.

Lyžiarsky areál Spálená - Zverovka sa nachádza v doline pod Salatínmi. Centrum areálu s vybavenosťou sa nachádza na lesnej poľane v nadmorskej výške 1090 m. Tu môžete zaparkovať svoje auto. Bohužiaľ kapacita tohto parkoviska je limitovaná existujúcimi priestorovými možnosťami. Ďalšie parkovacie možnosti sú na parkovisku začínajúcom pri chate Osobitá a pri chate Zverovka. K vybavenosti nášho centra patrí malá samoobslužná reštaurácia, sociálne zariadenia. Pre návštevníkov areálu a lyžiarsky servis s požičovňou lyžiarskej výstroje od renomovaných svetových výrobcov. V centrálnej pokladni si môžete zakúpiť celodenný, časový alebo viacdenný lístok, ktorý budete používať pri vstupe cez čítacie turnikety na jednotlivé vleky. V prípade Vášho záujmu si tu môžete objednať inštruktora z lyžiarskej a snowboardingovej školy.

Z centra areálu vychádzajú dva lyžiarske vleky dlhé 250 a 400 m. Sú situované na zjazdovke označenej podľa klasifikácie obťažnosti zaužívanej v alpských krajinách ako „modrá“. Určená je hlavne pre deti a začiatočníkov. Náročnejší lyžiari sa dlhším vlekom vyvezú do vyššej časti areálu. Tu nájdete samoobslužný bufet a sociálne zariadenia pre návštevníkov a turistickú ubytovňu.

Odtiaľto vychádza štvorsedačková lanovka dlhá 1490 m, ktorá Vás vyvezie na našu väčšiu zjazdovku, označenú ako „červená“. Vrcholová stanica lanovky sa nachádza v nadmorskej výške 1460 m. V spodnej tretine sa zo zjazdovky odkláňa jedna vetva určená pre najnáročnejších lyžiarov označená ako „čierna“.
V hornej časti tejto zjazdovky sa nachádza ešte jeden lyžiarsky vlek dlhý 850 m.
Všetky lyžiarske svahy okrem „čiernej“ zjazdovky sú každodenne po ukončení prevádzky upravované snežnými mechanizmami. Po začatí obdobia mrazov, keď teplota poklesne pod –3°C začíname s umelým mechanickým zasnežovaním našich zjazdoviek. Za takýchto meteorologických podmienok dávame svojim návštevníkom garanciu vianočnej a novoročnej lyžovačky aj bez napadnutia prírodného snehu. Dôkazom toho je fakt, že už niekoľko sezón otvárame medzi prvými novú lyžiarsku sezónu na Slovensku.

 

TURISTIKA

Sú vyhľadávaným turistickým centrom pre hostí z okolitých štátov. Podľa obtiažnosti si môžete vybrať z niekoľkých turistických chodníkov a ciest. Najnáročnejší turisti môžu prejsť náročné niekoľkohodinové hrebeňové túry. Ak máte radšej nenáročnú oddychovú turistiku tak si môžete prejsť krásne túry okolo roháčskych plies, vodopádu atď....

  

 

TERMÁLNE KUPALISKÁ

Po turistike môžete navštíviť oravické termálne kúpaliská, ktoré majú liečebné účinky na pohybové ústrojenstvo a močové cesty. Kúpaliská sú sprístupnené celoročne.

  

 

MÚZEUM ORAVSKEJ DEDINY

V múzeu si môžete pozrieť hospodárske a obytné stavby z celej Oravy. Skanzen je umiestnený vo veľmi peknom prostredí pod Roháčmi. Uprostred múzea preteká Studený potok, ktorý umocňuje zážitok z návštevy tohto nevšedného miesta. Priamo v objekte sa nachádza štýlová krčma, návštevu ktorej si rozhodne nenechajte ujsť. V letnej sezóne múzeum ožíva. Každý víkend sa konajú rôzne akcie, ukážky ľudových remesiel, ľudové trhy...

     

Stopline.sk : zobraz stránku projektu

Pomoc.sk : zobraz stránku projektu

Zodpovedne.sk : zobraz stránku projektu

JASPI

katasterportal.sk

cestaokolotatier.eu

portal.gov.sk

Technická podpora | Vyhlásenie o prístupnosti | Právne informácie

Správca obsahu: Obec Liesek, Liesek 442, 027 12 Liesek, tel.: +421 43 5384 220, fax: +421 43 5384 227, e-mail: info@liesek.eu.sk.
Technický prevádzkovateľ: www.dsolutions.sk, tel.: +421 902 266 562, e-mail: info@dsolutions.sk.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid RSS 2.0